Druhá říjnová neděle je v Praze dá se říci již dlouhodobě vyhrazena XC závodům horských kol BikeRanch Cup o pohár starosty MČ Praha 9. Dějištěm je park Višňovka nedaleko Jarova, kde „domácí“ klub Kross BikeRanch nejen trénuje se svojí juniorskou sekcí, ale tratě i spravuje a vylepšuje.
Jak už jsou závodníci a jejich doprovod zvyklí, den začíná dopoledne dětskými závody. V těch se ukázalo 83 dětí, které se utkali v celkem 14 kategoriích. Ty jsou rozděleny primárně ne podle věku, ale podle velikosti kola. Chladné ráno vystřídal slunečný den, a tak nic nebránilo pořádným výkonům na okruzích s řadou rychlých sjezdů a kratších prudkých stoupání. Po vyhlášení těch nejlepších čekala na juniory tombola, ze které si každý malý účastník odnesl cenu. Ti největší šťastlivci odcházeli s hodinkami Casio G-Shock v hodnotě téměř 5000,- Kč! Na všechny děti samozřejmě také dle zvyklostí čekal perník a zmrzlina od partnerů závodu.
Po „obědové pauze“ přišli na řadu dospělí závoďáci. Ti nejsou řazeni do jednotlivých kategorií typicky podle věku, ale podle výkonnosti. A že se tentokrát do Višňovky výkonnost opravdu sjela dokazuje závod ligy A, kde se představil i Filip Adel (Superior Velsbike Team), který před necelým měsícem v Harrachově vybojoval titul vicemistra ČR XCM a minulý víkend se trápil na maratonském MS na Elbě v dresu reprezentace MTB. Zdatně mu sekundoval letošní vítěz legendárních Sudet Michal Kaněra (Ghost Team) a stálice české MTB scény Michal Bubílek (domácí Kross BikeRanch Team). Nejsilnější byl nakonec Adel a obhájil tak loňské vítězství. Stříbrnou medaili si do Červeného Kostelce odvezl Michal Kaněra a bronz putoval do Liberce k Michalu Bubílkovi.
Z žen byla nejrychlejší Alena Urbanová (Active Tour) před domácí Andreou Maťhovou (Kross BikeRanch Team) a Kateřinou Obstovou (Decathlon Letňany).
Ani dospělí závodníci nebyli ochuzeni o hodnotné ceny v tombole. Nechyběly potřeby pro cyklistiku, dobroty ani stejně jako u dětí kvalitní hodinky…
Doufejme, že následující sezona již bude normální a nic nebude bránit pořadatelům celý seriál závodů, na který jsme byli ještě v sezoně 2019 zvyklí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.